Preturi ... arvuna ...

Dj nunta , dj botez, dj cununie, dj petreceri private

Marim preturile in 2013 ? Daca da, de ce ?

Da
7
39%
Nu
8
44%
Nu stiu inca
3
17%
 
Voturi totale : 18

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djcristian » Dum Mar 24, 2013 10:10 pm

Manoka scrie:Revin cu un up-date ... de pret: DA, maresc pretul, de la 1400RON la 1600RON (sonorizare si dj), in plus am in oferta si pachetul de MC cu pretul de 1000RON. Plus sa nu uitam ca firmele de rental dau numai aparatura necesara unei nunti cu 300EUR!!! (fara DJ!).


Ce bine o fi sa fiti doar 5 prestatori in oras ;) . Ia vino tu pe la noi prin Bucuresti cu "scorurile" astea crescute cu de la tine putere fara a tine cont de involutia cererii si sa vezi ce frumos si usor ingrosi randurile DJ-ilor de evenimente filozofi. :P
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djcristian » Dum Mar 24, 2013 10:49 pm

Manoka scrie:Nu intru in polemeci pe aceasta tema, dar daca tu te "lupti" cu pretul ... inseamna ca si Ferarri are aceasi problema ca si tine ;)

Bine, Manoka, fii tu Forza Rossa :P !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde johnnydj » Lun Mar 25, 2013 5:15 pm

Asa este in sezon am marit preturile de 2 ani continuu, ceva preturi mai mici in extra sezon, oferta este exagerat de mare si la noi in oras dar trebuie sa existe niste diferente intre dj-ei si totodata intre preturi...si motivul pentru care maresc pretul este simplu: upgrade scule, experienta si solistele au crescut pretul(daca este sonorizare si cu ele).
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Lun Mar 25, 2013 6:14 pm

Eu cred ca se aplica si la noi principiul cererii si ofertei, daca ai mers bine un an, 2 si cererile sunt in crestere inseamna ca ceea ce faci este bine si e normal sa ridici pretul.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde johnnydj » Mie Mar 27, 2013 10:49 pm

Manoka scrie:@johnnydj: si la ce pret mergi acum in sezon?

intra pe mess : johny_the_best_dj si o sa iti dau informatii...am vrut sa iti dau pm da nu merge
johnnydj
DJ Fondator
 
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Oct 05, 2009 4:58 pm
Localitate: Bacau-Focsani-Piatra Neamt

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djgrecu » Joi Mar 28, 2013 1:24 am

johnnydj scrie:intra pe mess : johny_the_best_dj si o sa iti dau informatii...am vrut sa iti dau pm da nu merge


Da' de ce nu zici aici? Doar nu ti-o fi rusine? :lol:
djgrecu
DJ Fondator
 
Mesaje: 1095
Membru din: Dum Mai 30, 2010 10:27 am

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde dj sega » Joi Mar 28, 2013 5:40 pm

Salutare,

Eu anul acesta am marit putin preturile, oferind in plus fata de anul trecut moving head-uri (spot si wash) in locul scanerelor MSD 250 + schela de aluminiu + masina fum greu.
Anul trecut pretul pt nunti a fost 350 euro, (masina de fum fiind inchiriata separat cu 50 euro), anul acesta 500 euro pachetul full. Daca nunta se tine in cort se mai adauga 100 euro pt cabinete line array, dar anul acesta nu am decat una, in Alba Iulia avand doar sali de nunti, mai putin corturi.
Pt botez intre 150 - 200 euro. (fara lumini)
dj sega
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iun 21, 2012 3:46 pm
Localitate: Alba Iulia

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Apr 04, 2013 11:47 am

Foarte interesanta urmatoarea oferta a unora:

DJ Professionist Botez + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 200 euro
DJ Professionist + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 250 euro

DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 250 euro
DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 300 euro

Pentru 50 de euro in plus ai parte de DJ inca 420 de minute ;) .

Dar la ce vroiam eu sa ajung este ca uite asa sunt indusi uneori in eroare clientii cu fractii de timp. Multi dintre ei nu citesc niciodata atent contractele si in ziua evenimentului dupa scurgerea celor 300 de minute contractuale, fiind pusi in fata intrebarii "Vreti sa continuam ? Mai scoateti 50 de euro !" se panicheaza, se supara, se scandalizeaza etc.

Eu personal, contractual, stau la dispozitia clientilor mei pe o perioada de zece ore (600 de minute) de la momentul sosirii acestora in local, la finalul acesteia, existand posibilitatea prelungirii acestei perioade, contra cost, tariful fiind de 100 de lei / ora suplimentara, acest lucru putand fi insa invocat daca chiar mai avem alaturi de cine sa petrecem. Daca mai suntem 5 persoane in sala, deja nu mai are sens si rost, nu ?

La momentul semnarii, unul din doi clienti intotdeauna pune intrebari referitoare la acest aspect :) si de obicei sunt reactii de genul " Pai nu stati toata noaptea ?!?" sau "Doar 10 ore ?!? Pai nici nu venim bine ca deja ne trimiteti acasa ? " :) . Dupa ce le explic logica din spatele acelui articol, constientizeaza ca isi are rostul si ca durata limitata de timp este de fapt si in avantajul lor si nu doar unul perfid al meu, cum au crezut ei initial.
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djcristian » Joi Apr 04, 2013 11:52 am

Foarte interesanta urmatoarea oferta a unora:

DJ Professionist Botez + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 200 euro
DJ Professionist + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 250 euro

DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 250 euro
DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 300 euro

Pentru 50 de euro in plus ai parte de DJ inca 420 de minute ;) .

Dar la ce vroiam eu sa ajung este ca uite asa sunt indusi uneori in eroare clientii cu fractii de timp. Multi dintre ei nu citesc niciodata atent contractele si in ziua evenimentului dupa scurgerea celor 300 de minute contractuale, fiind pusi in fata intrebarii "Vreti sa continuam ? Mai scoateti 50 de euro !" se panicheaza, se supara, se scandalizeaza etc.

Eu personal, contractual, stau la dispozitia clientilor mei pe o perioada de zece ore (600 de minute) de la momentul sosirii acestora in local, la finalul acesteia, existand posibilitatea prelungirii acestei perioade, contra cost, tariful fiind de 100 de lei / ora suplimentara, acest lucru putand fi insa invocat daca chiar mai avem alaturi de cine sa petrecem. Daca mai suntem 5 persoane in sala, deja nu mai are sens si rost, nu ?

La momentul semnarii, unul din doi clienti intotdeauna pune intrebari referitoare la acest aspect :) si de obicei sunt reactii de genul " Pai nu stati toata noaptea ?!?" sau "Doar 10 ore ?!? Pai nici nu venim bine ca deja ne trimiteti acasa ? " :) . Dupa ce le explic logica din spatele acelui articol, constientizeaza ca isi are rostul si ca durata limitata de timp este de fapt si in avantajul lor si nu doar unul perfid al meu, cum au crezut ei initial.

Desigur, asta este doar opinia mea in acest moment si fiind un simplu om si deci supus greselii, ocazional s-ar putea sa ma mai insel ;) !
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde joitalucian » Sâm Iun 15, 2013 12:03 pm

Eu anu asta mi-am luat-o de atatea ori cu nunti anulate sau care pur si simplu nu au mai avut bani...sa imi plateasca si foto- si video ramanand doar pe dj...ca ma gandesc sa iau arvuna cred ca minim 30 % din valoarea contractului.....Mi s-a intamplat o data c adimineata sa nu aiba sa imi plateasca nici macar dj-ul sa nu mai zic de foto/ video!
joitalucian
 
Mesaje: 42
Membru din: Joi Feb 02, 2012 1:52 am
Localitate: bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde joitalucian » Sâm Iun 15, 2013 12:05 pm

djcristian scrie:Foarte interesanta urmatoarea oferta a unora:

DJ Professionist Botez + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 200 euro
DJ Professionist + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 250 euro

DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 300 min. - 250 euro
DJ Professionist Premium + sonorizare (echipamente sunet) 720 min. - 300 euro

Pentru 50 de euro in plus ai parte de DJ inca 420 de minute ;) .

Dar la ce vroiam eu sa ajung este ca uite asa sunt indusi uneori in eroare clientii cu fractii de timp. Multi dintre ei nu citesc niciodata atent contractele si in ziua evenimentului dupa scurgerea celor 300 de minute contractuale, fiind pusi in fata intrebarii "Vreti sa continuam ? Mai scoateti 50 de euro !" se panicheaza, se supara, se scandalizeaza etc.

Eu personal, contractual, stau la dispozitia clientilor mei pe o perioada de zece ore (600 de minute) de la momentul sosirii acestora in local, la finalul acesteia, existand posibilitatea prelungirii acestei perioade, contra cost, tariful fiind de 100 de lei / ora suplimentara, acest lucru putand fi insa invocat daca chiar mai avem alaturi de cine sa petrecem. Daca mai suntem 5 persoane in sala, deja nu mai are sens si rost, nu ?

La momentul semnarii, unul din doi clienti intotdeauna pune intrebari referitoare la acest aspect :) si de obicei sunt reactii de genul " Pai nu stati toata noaptea ?!?" sau "Doar 10 ore ?!? Pai nici nu venim bine ca deja ne trimiteti acasa ? " :) . Dupa ce le explic logica din spatele acelui articol, constientizeaza ca isi are rostul si ca durata limitata de timp este de fapt si in avantajul lor si nu doar unul perfid al meu, cum au crezut ei initial.

Desigur, asta este doar opinia mea in acest moment si fiind un simplu om si deci supus greselii, ocazional s-ar putea sa ma mai insel ;) !

Pe dj-cam 250-350 de euro..asta pe sezon..iar pe ianuarie febraurie si decembrie intre 900 ron si 1200 ron ...dupa situatie! Sincer am gresit ca mi-am luat ev-uri si nu am continuat pe behringer!
joitalucian
 
Mesaje: 42
Membru din: Joi Feb 02, 2012 1:52 am
Localitate: bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde The_Mack » Dum Iul 07, 2013 2:17 pm

The_Mack scrie:interesant ar fi daca se posteaza totusi si preturile actuale, si cat o sa fie dupa ce se maresc.

eu mentin dupa cum ziceam pretul de 1000 de ron (nunta) sonorizare + DJ dar fara lumini, si 700 ron (botez) sonorizare + DJ dar fara lumini. ar fi al 3-lea an consecutiv cand merg pe acest preturi.


pana la urma am decis si am marit preturile ptr anul 2013

1200 ron sonorizare + Dj nunta, 800 ron sonorizare + dj botez, 2400 ron sonorizare + dj si solist nunta

in principiu nu pot sa spun ca a fost rau sau bine, ca si numar de comenzi tot pe acolo ma gasesc. anul acesta am rezistat tentatiei si nu am mai investit nici macar un leu in nimic, asta desi sunt multe lucruri care imi mai trebuiesc, dar am ajuns la concluzia ca nu conteaza atata vreme cat sunt dj care merg cu boxe diy sau berry (nu am nimic cu marca) la putin mai mult de jumatate din preturile mele - evident este clar pe cine alege clientul.
http://www.soundlightvideo.ro
http://www.slvservices.ro
DJMACK - Your Party Maker!
Mare Roman Maresalul Antonescu!
Avatar utilizator
The_Mack
VIP
 
Mesaje: 3321
Membru din: Lun Aug 24, 2009 2:21 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde DJ Sun » Dum Iul 07, 2013 2:28 pm

Eu anul asta am mers pe pret fix (negociabil foarte rar si asta insemnand includerea luminilor in pretul sonorizarii)
Botez 200E
Nunta 300E
Lumini 50 E
Contrar curentului daca am avut eveniment deja luat sambata, cel de duminica l-am luat mai scump cu 50 E.
Imagine
Avatar utilizator
DJ Sun
VIP
 
Mesaje: 3474
Membru din: Lun Sep 06, 2010 9:35 pm
Localitate: Brasov

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde djcristian » Dum Iul 07, 2013 7:29 pm

Anul acesta am mentinut tarifele de anul trecut la toate pachetele oferite iar pentru 2014 inca nu am luat o decizie de marire pana in acest moment. Nu am nici un eveniment contractat pentru sezonul urmator. Mai vedem ce si cum pana la finalul sezonului actual ... que sera, sera ;).
Imagine
Avatar utilizator
djcristian
Super Membru
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 15, 2010 1:06 am
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde iulianrugina » Mar Aug 27, 2013 3:41 pm

Astazi am facut primul contract pentru 2015 !!! Pe 8 august 2015 am o nunta de 120 persoane!!!!! Am mentinut preturile pentru 2014.
http://www.djnuntaneamt.ro/
Avatar utilizator
iulianrugina
DJ Fondator
 
Mesaje: 2245
Membru din: Mie Apr 08, 2009 7:26 pm
Localitate: Roman, Neamt

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Interpret&Dj » Mie Aug 28, 2013 11:33 pm

Eu am luat anul acesta la nunta 1200 ron si botez 600 ron. Precizez ca eu imbin lautaria cu dj-ala,adica eu cant pe negative facute de o formatie,colaje de hore,sarbe,usoara,manele,etc. Sa avem noi cantari si sa fim sanatosi!
Formatie sau Dj? Eu sunt alegerea potrivita
Interpret&Dj
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:39 pm
Localitate: Breaza

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde Ciprian » Mar Oct 15, 2013 1:47 pm

In statia Avrig a tramvaiului 14.
LE: de pe siteul respectiv,la descrierea unui eveniment:Au curs cererile de melodii şi toate au fost onorate . Am avut net foarte bun .
Fişiere ataşate
151020132271.jpg
151020132271.jpg (36.9 KiB) Vizualizat de 11785 ori
Avatar utilizator
Ciprian
DJ Fondator
 
Mesaje: 1524
Membru din: Joi Sep 17, 2009 1:58 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Preturi ... arvuna ...

UNREAD_POSTde sarmyparty » Vin Oct 27, 2023 1:45 pm

timpul per ora (la care adaugam o ora cel putin inainte de eveniment, si o ora pana strangem si pana ajungem acasa)
spalatul hainelor de la eveniment
manopera per ora
muzica legala, licentele, taxele, impozitele

Lumini- tarif suplimentar

Revelion, Paste, Craciun sau sarbatori legale - extra taxa

clienti fitosi -extra taxa

fara meniu -extra taxa

petrecere tematica , sau muzica preferentiala (se exclude playlistul minim al clientului) - extra taxa .
Sonorizari Dj. Mangalia | Video Petreceri | Promovari http://www.videodj.ro Sarmy Party VDj. Tel.0722528017
Promovam Dj., Cluburi, Locatii, si Formatii http://www.facebook.com/sarmyparty si pe http://lhub.to/sarmyparty
Avatar utilizator
sarmyparty
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Apr 22, 2011 12:21 am
Localitate: Mangalia

Anterior

Înapoi la Dj nunta , dj botez , dj cununie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron